Slavnostní předání vozidla TATRA T-148 CAS 32 do výjezdu JSDH Otročín (6.7.2013)

Dnešního dne jsem byl pozván na slavnostní předání vozidla Tatra T148 CAS 32 do výjezdu JSDH Otročín (Karlovarský kraj). Mezi pozvanými byli zastupci HZS Karlovarského kraje, Stanice HZS Toužim, SDH Teplá, Krásné Údolí, Toužim aj.

Je tomu cca 3 roky, co jsem seděl v hasičárně s Danielem Matoušem a bilancovali jsme o stavu techniky. V té době disponovala Jednotka SDH Otročín vozidlem Praga V3S valník, na které byly 2  1000 ltr. nádoby propojeny s kalovým čepradlem Heron. Takto byla vyřešena CASka a DA najednou. Po této schůzce jsem navštívil Krajského ředitel HZS ing. Václava Klemáka a vysvětlil jsem mu situaci kolem absence CAS v Otročíně.  Neuběhlo ani 1/2 roku a na JSDH Otročín se uskutečnil korunový převod Tatry T148 CAS 32 z HZS Karlovarského kraje, Územního odboru Cheb.

Touto cestou bych chtěl poděkovat našemu Krajskému řediteli HZS ing. Klemákovi, který významně přispěl k tomuto zdárnému projektu.

Od této chvíle se začal psát seriál nekonečných nocí, víkendů a veškerého volného času, který byl věnován rekonstrukci CASky. Nějvětší dík patří Petru a Danielu Matoušovi, kteří se doslova na hasičárnu přestěhovali. Několikráte jsem je byl v průběhu 2,5 roku navštívit a pozoroval jak jim práce ubíhá. Začal se rýsovat sen. V zimě za hučení naftového topení se  v hasičárně odehrával koncert svářečky CO2, brusných kotoučů, rozbrušovačky aj.

Dnešního dne nám všem spadla brada, když z garáže vyjela krasavice Tatra T148 CAS32. Aby oslava byla se vším všudy, tak se Dobrovolní hasiči z Otročína rozhodli vystrojit svůj „svatostánek.“  Hasičárnu zateplili a oblékli jí do nového kabátu. Starostka obce Marie Šašková předala starostovi SDH Romanu Hazmukovi sošku sv. Floriána jako poděkování za jejich činnost.

Protože toto SDH patří mezi naše partnerské sdružení hasičů, kdy někteří členové jsou členové našeho sdružení, rozhodnuli jsme se 2 členům udělit, v souvislosti s tímto slavnostním předáním vozidla,  medaili za příkladnou práci, kterou si právem zaslouží a jejich činnost a píle může být vzorem ostatním hasičům. Jedná se o Petra Matouše a Daniela Matouše. Ještě jednou velká gratulace.

Přiložená fotodokumentace nepotřebuje žádného komentáře k tomu, aby jste ohodnotili práci dobrovolných hasičů z Otročína.

Video z předání ocenění a slavnostního předání vozidla.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice akce sdružení 2013, Ocenění členů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.