Takto o nás napsal servr 5 plus 2 Sokolovsko (www.sokolov.5plus2.cz) v souvislosti s humanitární pomocí pro postiženou obec Křešice

http://sokolov.5plus2.cz/19097/v-habartove-se-dekovalo-lidem-kteri-pomohli-zaplavenym-kresicim

V Habartově se děkovalo lidem, kteří pomohli zaplaveným Křešicím

2. 7. 2013, 18:02  |  stalo se  |  Sokolovsko

HABARTOV – Poděkování za pomoc při organizaci humanitární sbírky pro vyplavenou obec Křešice na Litoměřicku rozdával včera v Hartově předseda sdružení Hasiči ČR František Matoušek. Vyjádřil své díky nejen dobrovolným hasičům na Sokolovsku, ale i zástupcům měst, obcí a firem, kteří nezůstali stranou.

Slova díků, čestná uznání a medaile si ze setkání odnášeli všichni, kteří pomohli při letošních ničivých záplavách.

Slova díků, čestná uznání a medaile si ze setkání odnášeli všichni, kteří pomohli při letošních ničivých záplavách.
Foto: archiv Hasiči ČR

„Proč jsme zvolili cíleně obec Křešice? Chtěli jsme mít jistotu, že sbírka, kterou sdružení hasičů uspořádalo, se dostane přesně na konkrétní místo. Tam, kde jí bude nejvíc potřeba,“ zdůvodnil výběr příjemce pomoci předseda sdružení Matoušek.

„A proč jsme nešli cestou finanční pomoci, ale materiální? Od poskytování finanční pomoci je tady stát. Právě pomoc materiální, věcná a pracovní nasazení jednotlivců je věcí dobrovolných hasičů,“ doplnil Matoušek, který si posteskl, že čtrnáct dnů od povodní už stojí zaplavené obce a osudy tamních lidí v pozadí zájmu, a to kvůli pádu vlády.

V souvislosti s uspořádáním sbírky předal čestná uznání a medaile všem, kteří se do organizace pomoci aktivně zapojili. Závěrem došlo i na podepsání partnerské smlouvy mezi jednotkami dobrovolných hasičů v Křešicích a v Habartově a mezi dobrovolnými hasiči Křešice a občanským sdružením Hasiči ČR.

Autor: Jitka Dolanská

Děkujeme redakci 5+2

František Matoušek

předseda HČR

Příspěvek byl publikován v rubrice akce sdružení 2013, Informace pro návštěvníky WEBu, Ocenění členů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.